Науково-дослідна лабораторія Мехатроніки і робототехніки


Науковий керівник
Науковий керівник
к.т.н. Єгоров Віктор Богданович,
ORCID: 0000-0003-4699-834X
ResearcherID: I-6963-2015
Телефон: +38(048)7124254
E-mail: mechatronics.robotlab@gmail.com

Лабораторія була створена в кінці 2013 року на базі кафедри Автоматизації виробничих процесів. Лабораторія сьогодні – це, перш за все, робочий простір «Workspace» розвитку науки серед молоді. Всі наукові розробки в рамках лабораторії проходять за безпосередньої участі студентів академії.

На базі лабораторії функціонує південний тренінговий центр італійської компанії CAMOZZI – провідного Світового виробника промислової пневматики. На базі лабораторії проходять семінари – курси підвищення кваліфікації із пневматичних приводів та засобів автоматизації для відповідних спеціалістів виробництв. Крім того, на базі лабораторії регулярно проходять семінари/тренінги із сучасної промислової гідравліки, із систем управління сучасним обладнанням на основі використання пневмоостровів, датчиків та вакуумної техніки, а також із програмування контролерів. Всі учасники семінарів – тренінгів підвищення кваліфікації нашої лабораторії отримують фірмові сертифікати Міжнародного зразка.

Для активного залучення студентів до роботи в лабораторії разом із компанією партером лабораторії – CAMOZZI вперше проведено і стане при цьому регулярним конкурс на кращу розробку промислового робототехнічного комплексу серед студентів факультету автоматизації, електромеханіки, комп’ютерних систем і управління (АЕКСіУ), факультету технологічного обладнання, упаковки і технічного дизайну (ТОУіТД), факультету інформаційних технологій і кібербезпеки (ІТіК).

Лабораторія стала повноправним членом Асоціації робототехніки України, метою якої є сприяння розвитку робототехніки, інженерії, інформаційних і комп’ютерних технологій, впровадження в практику прогресивного досвіду роботи, захист прав і спільних інтересів членів Асоціації, їх представництво в Державних органах і в громадських та Міжнародних організаціях, участь в розробці правил, вимог і стандартів в сфері робототехніки. Членство в Асоціації надає можливість лабораторії приймати безпосередню участь в етапах Міжнародних змагань на швидкість серед портативних робототехнічних комплексів із штучним інтелектом.

Основними напрямками наукових розробок лабораторії є:

  • Безпілотний літальний засіб розвідувального – тактичного призначення із збільшеною вантажопідйомністю;
  • Точне позиціонування пневматичних виконавчих механізмів;
  • Розробка портативного робототехнічного комплексу для реалізації системи автоматичного управління складськими приміщеннями;
  • Розробка робота для участі в етапах Міжнародних змагань RoboRace;
  • Розробка комплексної конвеєрної мехатронної системи із функціями розпізнання, делікатного хвату і сортування харчових продуктів.

Наша офіційна група в Facebook: https://www.facebook.com/MIRONAFT/

Наша офіційна група в Instagram: https://www.instagram.com/mironaft_fablab/?utm_source=ig_profile_share&igshid=usp6mz3rqk7u

Наш офіційний сайт: https://www.robot.onaft.edu.ua

Фотогалерея науково-дослідної лабораторії мехатроніки і робототехніки: