понеділок - неділя

24 грудня 2019

Відкриття в ОНАХТ нової сучасної лабораторії на основі обладнання концерну Siemens AG

Загальновідомо, що лабораторія є основою наукових прикладних технічних досліджень, без лабораторного обладнання неможливо провести жоден більш-менш цікавий експеримент. Більш того - в даний час в лабораторії потрібні саме промислові сучасні установки, адже бізнесу потрібні закінчені проекти, які можна реалізувати на виробництві.

В силу сказаного виші, які хочуть випускати якісно підготовлених студентів, все більше інтегруються з промисловістю, створюючи для своїх студентів можливість вивчати виробничі комплекси на своїй території, в лабораторіях. Причому оснащення та переоснащення таких відділів повинно вестися безперервно, в ногу з науково-технічним прогресом.

В Одеській національній академії харчових технологій 17.12.19 відкрилася нова «Навчально-наукова лабораторія цифрових технологій автоматизації та електроприводу», створена виробничою фірмою «S-Engineering» на основі обладнання концерну Siemens AG. Ця лабораторія відноситься до інституту Комп'ютерних систем і технологій «Індустрія 4.0» і створена на базі кафедри електромеханіки і мехатроніки в аудиторії Б-209.

В ОНАХТ протягом останніх років діють кілька десятків сучасних навчально-наукових лабораторій, до створення яких долучилися широко відомі компанії. В інституті «Індустрія 4.0» це лабораторія мехатроніки і робототехніки (компанії CAMOZZI і Festo), лабораторія промислових контролерів і САПР (фірми «Нібулон» і «S-Engineering»), лабораторія метрології, технологічних вимірювань і приладів (фірми «Нібулон», «СВ Альтера »,«Тера »), лабораторія електромеханіки і мехатроніки (фірма Eaton-Moeller) та багато інших. В ОНАХТ за останні 10 років розроблено та впроваджено модель підготовки фахівців з вищою технічною освітою, яка заснована на отриманні практичних компетенцій у виробничих і лабораторних умовах.

Відкриття нової лабораторії дозволить забезпечити високу якість інженерної освіти, інтенсифікувати дослідження і науковий пошук, дасть реальний вихід на практику. Адже Siemens AG - міжнародний технологічний концерн, який протягом більш ніж 170 років є синонімом технічної новизни, інновацій, якості, надійності. В силу цього наші випускники, які будуть близько знайомі з обладнанням цієї фірми, на будь-якому технічному виробництві за участю її установок будуть відчувати себе більш ніж впевнено.

Слід зазначити, що компанія «S-Engineering» протягом багатьох років співпрацює з ОНАХТ, більше 30% її співробітників - випускники нашої академії. Голова Правління компанії «S-Engineering» Батир Аннаєв входить до складу Наглядової Ради Одеської національної академії харчових технологій, тому її проблеми і перемоги не є для нього таємницею.

У приміщенні нової лабораторії (відремонтованої і оснащеної фірмою «S-Engineering») представлені стенди, що дозволяють моделювати різні режими роботи електродвигунів, приводу і керуючих контролерів. Це стенди прямого, реверсивного і плавного пуску електродвигунів 3RW40; універсальний перетворювач частоти для базових додатків SINAMICS; навантажувальний двигун; програмований контролер Siemens S7-1500; АРМ оператора на базі персонального комп'ютера; пристрій SIMOCODE для контролю і управління двигунами з інтерфейсом PROFIBUS. Конструкція стендів (вони пересуваються на колесиках) дозволяє комбінувати їх між собою і виконувати лабораторні роботи різної складності, а також моделювати виробничі завдання. За допомогою цього обладнання студенти зможуть ознайомитися з конкретними рішеннями, які були реалізовані фахівцями компанії «S-Engineering» на великих об'єктах в різних виробничих галузях (до речі, на стінах ауд.Б-209 представлені барвисто оформлені фото впроваджених мегапректов цієї фірми, в яких брали участь наші випускники). Знайомство зі стендами лабораторії дозволить нашим випускникам в області автоматизації після завершення навчання в академії працювати на високотехнологічних виробництвах, не проходячи перепідготовку.

Навчатися тут зможуть студенти як спеціальностей «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», так і студенти IT-спеціальностей, машинобудування, інженери-механіки, інженери-технологи. Адже можливості цієї лабораторії унікальні, в ній реалізований великий портфель програмного забезпечення і устаткування, який дасть студентам практичний досвід роботи з сучасним обладнанням, автоматизованими системами управління технологічними процесами, з сучасним електроприводом. Крім студентів, передбачається стажування і перепідготовка співробітників вузів і промислових фірм, які цікавляться обладнанням концерну Siemens AG.

Слід зазначити, що вже проявили увагу до можливостей нової лабораторії завідувачі та викладачі деяких технологічних кафедр ОНАХТ, які можуть проводити на її базі як навчальні заняття, так і виконання сучасних дипломних робіт.

Директор інституту комп'ютерних систем
і технологій "Індустрія 4.0" Сергій Котлик