Приймальна комісія

(048) 712-40-88,
722-80-99

Час роботи:
Понеділок - П´ятниця
з 9:00 до 17:00
Субота, Неділя -
з 9:00 до 16:00

Детальніше 

Ресурси

Розклад Науково-технічна бібліотека Студентське життя Обережно! Живий товар

Університетська Хартія (Magna Charta Universitatum)


Ректор підписав у Болоньї Університетську Хартію
(Magna Charta Universitatum)

Знаменна подія відбулася 21 вересня 2007 року, коли ректор ОНАХТ професор Б.В. Єгоров офіційно підписав у Болоньї Університетську Хартію. Ректор Болонського університету, професор Пьєр Калцоларі, Президент Асоціації університетів, які підписали Університетську хартію, професор Міхаель Дакснер і її почесний президент, професор Фабіо Роверсі-Монако поздоровили нашого ректора з цією важливою подією - урочистим вступом у число членів асоціації Magna Charta Universitatum. У такий спосіб ми ввійшли в число більш ніж 500 вузів світу (з них лише 18 з України), які підписали дотепер цей документ. Цього року велику честь підписати Хартію отримали 21 ректор вищих навчальних закладів всього світу, в тому числі і наш ректор - професор Б.В. Єгоров. Урочисте підписання відбувалось в тому ж приміщенні, де більше ніж 900 років тому було засновано перший в світі Болонський університет.

Що ж таке Університетська Хартія і чому так почесно бути в числі вузів, які підписали її? 18 вересня 1988 року ректори декількох європейських університетів зібралися в Болоньї, щоб відзначити 900-ту річницю заснування Болонського університету - найстарішого в світі. Вони стали ініціаторами утворення Великої Університетської Хартіі, в якій записали, що народи і держави мають усвідомити роль, яку університети та інші вищі навчальні заклади покликані зіграти у суспільстві, що змінюється і стає усе більш інтернаціональним. Ректори європейських університетів проголосили такі основні принципи, що повинні бути основоположними для вищих навчальних закладів:

  • Дослідницька і викладацька діяльність повинна бути незалежною від будь-якої політичної й економічної влади.
  • Викладання і дослідницька робота повинні бути нероздільні.
  • Свобода в дослідницькій і викладацькій діяльності є основним принципом університетського життя.
  • Університет (вищий навчальний заклад) є хоронителем традицій європейського гуманізму.

В Хартії проголошено, що у світлі вищевикладених принципів вимагаються ефективні засоби, що відповідають теперішнім умовам. Зокрема, європейські університети розглядають взаємний обмін інформацією і документацією, а також збільшення кількості спільних проектів для розвитку освіти, як основний елемент постійного прогресу знань. Вони стимулюють мобільність викладачів і студентів, а також проводять політику рівного статусу, звань і іспитів. Таким чином, Велика Університетська Хартія стала стимулом для появи і розвитку так званого Болонського процесу, до якого в 2004 році приєдналась і Україна.

Користуючись нагодою перебування в Болонському університеті, професор Б.В. Єгоров ознайомився з лабораторіями і дослідною ділянкою, де навчаються і займаються науковою роботою студенти і аспіранти за спеціальністю «Харчова наука і технологія», і провів переговори з професором Філіппо Д´Антуоно щодо сумісної участі наших вищих навчальних закладів в одному з міжнародних проектів у рамках європейської програми ФП-7, започаткованої в цьому році. Крім того, на розгляд керівництва Болонського університету було передано договір про співробітництво між нашими навчальними закладами.Група ректорів українських Вузів, що прибули в м. Болонью для підписання Університетської Хартії


Ректори Вузів, під час виконання Державного гімну Італії


Виступ із привітальним словом ректора Болонського університету проф. Пьєр Калцоларі


Ректор ОНАХТ, проф. Єгоров Б.В. підписує Університетську Хартію


Ректор ОНАХТ, проф. Єгоров Б.В. виступає з відповідною мовою після підписання Університетської Хартії


Після підписання Університетської Хартії


Після підписання Університетської Хартії


Колективний знімок на пам´ять


Ректор ОНАХТ, проф. Єгоров Б.В. з ректором Болонського університету проф. Пьєр Калцоларі й ректором одного з Казахських Вузів


Під час обіду обговорення планів співробітництва з ректором Одеського державного університету проф. В.Н. Запорожаном


Ректор ОНАХТ проф. Єгоров Б.В. із проф. Болонського університету Філіппо Д´Антуано